Gezi Blog'u
Kurumsal İnternet Sitesi

Samsunlu mobilyacılar yurt dışına açılacak

Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) üyeleri, düzenledikleri kahvaltı programında üretim ağlarını geliştirerek, yurt dışında yeni pazarlara açılmanın yollarını aradı. MOBİD Yönetim Kurulu üyesi Orhan Akar’ın organize ettiği ve MOBİD Başkanı Bahattin Eker ile Samsun Mobilyacılar Odası Başkanı Cengiz Gürtan’ın da katıldığı programda Gümrük Müşaviri Abdülkadir Köstek ise konuşmacı olarak yer aldı.

İHRACATTA İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR

Köstek, Samsunlu mobilyacı iş adamlarını ihracat yaparken izlenmesi gereken yolları açıkladı. Programda, “Firmanın ihracat yapabilmesi için gerekli kayıtlar, ticarette uluslararası teslim şekilleri ve ticarette uluslararası ödeme şekilleri” gibi konu başlıkları hakkında konuşuldu. Abdülkadir Köstek, konuşmasının ardından iş adamlarının sorularını cevapladı.

İHRACATA ETKİSİ ANLATILDI

Bunun yanı sıra UR-GE çalışması kapsamında çeşitli temaslarda bulunan Mobilya üreticisi A SANDALYE Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, yaptığı çalışmalar hakkında MOBİD üyelerine bilgi verdi. Akman, UR-GE çalışmalarının ihracata olan etkisini vurguladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Yoruma kapalı.